Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Lotnikow Polskich przy Ambasadzie RP w Londynie – Szkoła Polska

Im. Lotników Polskich przy Ambasadzie RP w Londynie

Sprzątanie grobów

24 października bieżącego roku, zgodnie z polską tradycją dnia Wszystkich Świętych, wybraliśmy się z młodzieżą na cmentarz w Northwood, by uporządkować polskie groby i zapalić symboliczne znicze pamięci.

Był to także nasz wkład w akcję “Sprzątanie polskich grobów w Londynie”, którą kolejny rok organizowało stowarzyszenie Poland Street i  Ambasada Polska. Northwood to cmentarz, na którym pochowani są polscy lotnicy, biorący udział w bitwie o Anglię w czasie II wojny światowej. W roku obchodów 75. rocznicy tamtych wydarzeń nie mogło nas zabraknąć w tym miejscu. Uczniowie z przejęciem odszukiwali na tablicach nagrobnych nazwisk znanych im z książki Arkadego Fiedlera“Dywizjon 303” bohaterów, to przecież patroni naszej szkoły. Zapalając znicze, złożyliśmy im hołd i uczciliśmy ich pamięć. W tej pozaszkolnej lekcji historii wzięła udział klasa Ib gimnazjum z nauczycielkami: Krystyną Karasiewicz I Renatą Zotow.

 

Category: Ogłoszenia