Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Lotnikow Polskich przy Ambasadzie RP w Londynie – Szkoła Polska

Im. Lotników Polskich przy Ambasadzie RP w Londynie

Aventura Brasileira A.Szczepańska

W dniach od 13 – 15 stycznia 2016 roku gościła u nas Agnieszka Szczepańska, autorka książek dla dzieci i dorosłych, scenarzystka filmowa.

Uczniowie, którzy polubili serię jej książek, których bohaterami są Patka i Pepe z niecierpliwością czekali na spotkanie z pisarką i kolejnymi przygodami zaprzyjaźnionych już postaci. Wartka akcja książek, bogaty świat przedstawiony, zaskakujące wydarzenia wszystko to sprawia, że utwory pani Agnieszki cieszą się u naszych uczniów wyjątkową popularnością. Pisarka przygotowała dla nas bardzo ciekawą prezentację multimedialną, w której opowiedziała o sobie, swoich książkach. Wyjątkowa szata graficzna i oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy z wielkim zainteresowaniem i uwagą obejrzeli ją. Następnie posypała się lawina bardzo różnorodnych pytań ze strony uczniów, na które pisarka chętnie odpowiadała.

Pytania dotykały wielu zagadnień związanych z tworzeniem tekstu, drukowaniem książek.

Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej atmosferze. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia, autografy oraz możliwość zakupienia książek.

Category: Wiadomości