75 rocznica Bitwy o Wielką Brytanię – podsumowanie

Podsumowanie rocznicy Bitwy o Anglię miało miejsce 2 grudnia 2015 roku w szkolnej sali teatralnej, która specjalnie na ten dzień przybrała niecodzienny wygląd. Sala została przez rodziców, uczniów i nauczycieli przekształcona w galerię, w której znalazły się prace plastyczne uczestników konkursu plastycznego zatytułowanego 75. Rocznica Bitwy o Anglię – bohaterstwo polskich lotnikow.

W naszej galerii oprócz prac konkursowych można było obejrzeć wystawę pamiątek związanych z tym tak ważnym wydarzeniem. Eksponaty do tej wystawy zgromadziła pani Joanna Matyga-Szportun. Na uroczystość przybyło wielu dostojnych gości: pan Ambasador RP w Londynie Witold Sobków, przedstawiciele Konsulatu RP w Londynie. Nie zabrakło również rodziców, uczniów, nauczycieli i dziennikarzy. Uroczystość poprowadziła pani kierownik Katarzyna Łękarska, która po przywitaniu wszystkich zebranych przypomniała program obchodów rocznicy. W ramach, którego wzięliśmy udział we Mszy Świętej w Katedrze Westminster, uczestniczyliśmy w uroczystościach pod Pomnikiem Lotników Polskich w Northolt, uporządkowaliśmy groby polskich lotników,przeprowadzilismy konkurs plastyczny oraz konkurs multimedialny,zorganizowliśmy  wycieczkę do Muzeum RAF.

Nasi goście mieli również możliwość obejrzenia nagrodzonych prezentacji multimedialnych. Nagrody i dyplomy wręczał nagrodzonym pan Ambasador Witold Sobków.

W konkursach wzięło udział 68 uczniów, w tym 17 z polskich szkół rozsianych po całym świecie.

Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu.Gratulujemy jednocześnie wspaniałych pomysłów i dużej wiedzy!!!

Category: Wiadomości